Turniej jest podzielony na dwa etapy: fazę grupową i play-off.

W fazie grupowej i pucharowej gramy mecz i rewanż.

Awans do fazy play-off uzyskuje tylko jedna osoba z każdej grupy !

Faza grupowa:

● jeśli dwóch graczy w jednej grupie ma identyczną ilość punktów to o miejscu decyduje bilans ich bezpośredniego pojedynku a nie liczba wszystkich strzelonych bramek w grupie.

Mecz:

● w przypadku rozłączenia w meczu należy dograć pozostałą część spotkania z zachowaniem pierwotnego wyniku
● nie wolno używać kart treningu (na przykład +10 atrybuty)
● nie wolno używać wypożyczonych kart piłkarzy (w grze dostępne są np. wypożyczenia ikon które w meczach towarzyskich nie są w ten sposób pokazywane więc jeśli ktoś chce danej karty użyć należy o tym poinformować organizatora , najlepiej przesłać zdjęcie składu z tą kartą.)

Wyniki:

● jeśli po 90 minutach wynik jest remisowy to w fazie grupowej spotkanie się kończy.
● jeśli po 90 minutach w fazie pucharowej w pierwszym meczu jest remis to taki wynik zostaje , jednak jeśli dalej w drugim meczu wynik jest remisowy to wtedy gramy dogrywkę i ewentualnie rzuty karne
● jeśli któryś z graczy wyjdzie ze spotkania to wpisywany jest wynik meczu , ewentualnie walkower 3:0.
● w przypadku gdy przeciwnik oddaje walkower bez rozpoczęcia meczu również musi być to potwierdzone screenem , wynik wpisywany to 3:0
● aby rezultat został zaakceptowany na przesłanym zdjęciu na pw musi być widoczny wynik spotkania wraz z nickami obu graczy

Problem z połączeniem/kontaktem:

■ jeśli gra nie pozwala Wam się połączyć to w fazie grupowej otrzymujecie po jednym zwycięstwie wynikiem 1:0
■ jeśli nie możesz skontaktować się z przeciwnikiem czyli nie akceptuje zaproszenia na Origin , nie odpowiada na wiadomości na fb to w takim wypadku otrzymujesz walkower (2 x 3:0)